Pavol Bigoš - fotograf
EN SK
Výber z fotografií

Moja vízia

Do každej fotografie, na ktorej pracujem, sa snažím vpraviť pozitívnu emóciu vkusne zakomponovanú do okolitého sveta a vytvoriť tak celistvý obraz umožnújúci vytvoriť si čím dokonalejšiu predstavu o hodnote prebiehajúcich udalostí.

Špecializujem sa na fotografovanie ľudí, ich príbehov a významných míľnikov v ich životoch. V kreatívnom procese preto vyberám štýl prístupu vhodný pre danú okolnosť. Na zachytenie dôležitej rodinnej udalosti akou je napríklad svadba alebo prípadne i firemná oslava preferujem uvoľnený a reportážny spôsob. V módnej fotografii zasa volím prevažne vysokoro aranžovaný a surrealisticky štýl fotenia.

Mám rád prácu s človekom a ľudmi, ktorí sú pre svoju pestrosť pováh neustálym zdrojom mojej inšpirácie. Práca s nimi ma nielen profesne, ale aj ľudsky veľmi obohacuje. Mojimi zákazníkmi sú preto nielen firmy a spoločnosti, ktoré potrebujú materiál pre svoju prezentáciu, ale aj bežní ľudia, ktorí sa chcú nechať vyobraziť pre uchovanie spomienok v ich súkromných albumoch.

Interierová fotografia, fotenie exteriérov, architektúry a produktová fotografia je pre mňa zase príjemnou zmenou, oddychom a prácou, kde sa môžem nerušene sústredit na objekt a kompozície a tak živé fotenie ľudí rád prekladam touto "tichou" činnosťou.

Pri fotografovani sa snažím predovšetkým počúvať názory a predstavy mojich klientov. Spoločnou diskusiou sa obvykle podarí dopracovať k vyjadreniu konkrétnej myšlienky, účelu a zmyslu danej fotografie. V prípade nejasnej koncepcie sa však veľmi rád plne ujímam iniciatívy a kreativity.